Ochrona mieszkań w bloku czy warto ?

Przysłowie mówi: „My home is my castle”. Dom to nie tylko wolnostojący, jednorodzinny budynek. Często tym słowem określamy również mieszkanie w bloku. Zarówno w mieszkaniu jak i w domu może się kryć wiele cennych rzeczy o wysokiej wartości –zarówno majątkowej jak i sentymentalnej. Głównie, dlatego zapewnienie ochrony domu to rozwiązanie również dla mieszkań w bloku.
Czy warto inwestować w ochronę mieszkania w bloku? Bynajmniej. Mieszkanie w bloku może stać się celem włamywacza lub ucierpieć w wyniku pożaru. Właściwie dobrany system alarmowy sprawi, że ryzyko kradzieży cennego majątku zostanie znacznie zminimalizowane. Zatem Jak powinno wyglądać profesjonalne zabezpieczenie domu, gdy ten jest mieszkaniem w bloku? Oto główne elementy, na które warto zwrócić uwagę.

Ochrona fizyczna osób i mienia. Jak to działa?

Pracowników firm ochroniarskich można spotkać na zamkniętych osiedlach mieszkaniowych, jednak w momencie, kiedy myślimy o ochronie konkretnego mieszkania, zrozumiałe jest, że obecność pracownika ochrony wewnątrz lub przed drzwiami przez 24 godziny siedem dni w tygodniu byłoby zarówno bezzasadne jak i drogie. Nowoczesnymi rozwiązaniami w branży ochrony są zautomatyzowane systemy zabezpieczeń. I one właśnie w mieszkaniach są rozwiązaniem najlepszym.

Jak system zabezpieczeń obroni nas przed włamaniami i kradzieżą?

Jakie główne zagrożenia czekają na nasze mieszkanie? Przede wszystkim są to włamania z kradzieżą. Najbardziej newralgiczne punkty to okna oraz drzwi. Na nich powinny zostać zamontowane czujniki tzw. kontaktrony, które w razie otwarcia okna wykryją próbę wyłamania. Przydatne są również czujniki ruchu, które są dodatkowym zabezpieczeniem. Istotnym elementem systemu są również sygnalizatory dźwiękowo/świetlne, które poinformują o uruchomieniu się alarmu. W momencie, gdy alarm się załączy, zadziała odstraszająco na złodzieja, dodatkowo – powiadomi otoczenie, że dzieje się coś złego.
Elementy te oraz centrala alarmowa, są niezbędne dla ochrony domu. Chcąc, aby działanie systemu było skuteczne, warto pomyśleć o profesjonalnym centrum monitorowania alarmów, które w przypadku włamania skieruje na miejsce pracowników ochrony fizycznej grupy interwencyjnej wyposażonej w broń oraz środki przymusu bezpośredniego. Mieszkanie będzie pod nadzorem bez względu na to, jak daleko od domu znajdują się jego właściciele.
Podsumowując: inwestycja w ochronę mieszkania wcale nie kosztuje wiele, jak mogłoby się wydawać. Koszt sprowadza się do zakupu instalacji alarmowej, a także opłacenia abonamentu w agencji ochrony. Należy pamiętać o tym, że obecność systemu sygnalizacji włamania w mieszkaniu zapewni bezpieczeństwo domownikom oraz ochroni nasz majątek przed kradzieżą. Należy mieć to na uwadze i dokładnie przekalkulować wszystkie za i przeciw przed podjęciem decyzji.

Agencja ochrony A.W.S.B. Hektor - ochrona osób warszawa